Šťastní lidé – výstava

Žijí od sebe vzdáleni tisíce kilometrů, na rozdílných kontinentech, v naprosto odlišných zeměpisných, podnebných, politických i sociálních podmínkách. Jedni jsou doma na honduraském ostrově Roatán, druzí jsou z Prahy 1. Přesto mají něco společného. Chcete se přesvědčit? Máte možnost do 20.srpna v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1.

„Všem lidem, kteří mají rádi kulturu, jež obohacuje, vřele doporučuji návštěvu Galerie 1. A vřele jim doporučuji i současnou výstavu fotografií, představující dva ostrovy – ostrov Roatán a ´ostrov´ mezigeneračních skupin z Prahy 1 – a představující lidi, kteří na svých ostrovech prožívají radost,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který konání jedinečné výstavy osobně podpořil.
Jednu část výstavy tvoří fotografie z „ostrova“ mezigeneračních skupin z Prahy 1.

„Skupiny se potkávají už dva roky. S aktivizačními pracovníky, učitelkami a mnou se jedná zhruba o stovku aktivních účastníků,“ popsala Veronika Jeriová, koordinátorka mezigeneračních skupin. „Všechny čtyři skupiny jsou mojí srdeční záležitostí,“ doplnila koordinátorka.

Skupiny se scházejí v domech s pečovatelskou službou U zlaté studně, Týnská, Pštrossova a Benediktská. Po prázdninách v září opět začínají a zájemci jsou srdečně zváni. Více informací o skupinách naleznete na výstavě v Galerii 1 a na www.mezi-nami.cz.

„Jsem velmi ráda, že nám Městská část Praha 1 umožnila uspořádání výstavy, která mimo jiné ukazuje důležitost mezigeneračních vztahů,“uvedla Veronika Jeriová.

Autorkou snímků z ostrova Roatán je ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, která honduraský ostrov navštívila letos v březnu.
„Žádný sociální systém tam neexistuje. Ten na Roatánu zastupují rodina a její pevné vztahy.“ A co tedy spojuje zmíněné ostrovy a lidi na nich, zachycené na vystavených fotografiích? „To je jednoduché: spojuje je radost, že někam patří, a nezáleží na tom, kde ti lidé žijí, ale jak se cítí,“ uzavřela vysvětlením Helena Čelišová.

8.8.2016