Vernisáž výstavy v Galerii Korzo

31. května 2017 v 15.00 v galerii zcela zaplněné babičkami a dědečky a dětmi a jejich rodiči zahájila paní ředitelka DS Mgr. Zavadilová 19. vernisáž. K jejím slovům o významu setkávání, o krásných společných zážitcích, o přátelství jsem se ráda připojila i já a Andulka Bízková z Mezi námi.

A pak už nastoupily děti a pod vedením paní učitelky Dany Dorotíkové se pustily do zpěvu a tance. Z celého vystoupení byla cítit radost, láska, úcta……A o to nám přece všem jde: respektovat se, mít úctu ke stáří, být spolu, umět spolu žít a pracovat. A pak už se děti rozeběhly s kytičkou za svou babičkou nebo dědečkem. A paní z kavárničky rozdávala nám dospělákům kapesníčky……

Výstava potrvá do 25.8.2017, tak neváhejte.

A malé – VELKÉ – chvíle pro mě:
… babička Boháčová měla sraz s ekonomkou, nemohla na vernisáž, tak na nás čekala na vrátnici, aby se s námi alespoň pozdravila….

… Páťa z Koťat, který chodil celý loňský rok za dědou Františkem s námi, chodí i letos, už jako prvňáček, se svými rodiči dědu navštěvovat…..

… Kryštof seznámil maminku se svým dědou Františkem, jejich povídání nebralo konce, děda je pozval k sobě na návštěvu a na druhý den si domluvili, že děda pojede s nimi Kryštofovi na trénink a na zmrzlinu…. a jeli, děda čekal na maminku s kyticí růží, užil si trénink z tribuny, i když by si rád i zakopal, a fotbalisti z Bohemky ho přišli pozdravit. A zmrzlina taky byla……

… babička Tvrdoňová se po roce potkala s maminkou Nelinky a jejím bráškou a už se těší na setkání na zahradě ve školce….

… Deniska seznámila svou babičku Jiřinku s maminkou a babičkou a dědou, slzičky ukáply i tady……..

Snad se nám podařilo zasít v dětech malé semínko lásky a úcty ke stáří,  z kterého vyroste krásná košatá rostlina…..

Těšíme se na setkání na Zahradní slavnosti 15.6.

Věra Bokrová

5.6.2017