Mezigenerační dílny pro veřejnost

Své zkušenosti s vedením mezigeneračních aktivit využívá Mezi námi při pořádání mezigeneračních dílen pro širokou veřejnost. Společné kreativní dílny se konají v různých veřejných prostorách (např. jarní či vánoční trhy, různé komunitní akce, ale i zcela nezávisle).

Dílny jsou vedeny zkušenými pracovníky z programu mezigeneračních setkání Povídej a současně se na nich podílí i naši spolupracovníci z řad 60+, kteří jsou zapojeni do programu Přečti (senioři pravidelně předčítají dětem v MŠ). Cílem je umožnit všem mladším lidem strávit aspoň pár minut s lidmi, kterým je 70+, 80+ nebo i 90 a více let. Přestože se totiž zdá, že je to běžná věc, většina lidí buď kontakt se seniory vůbec nemá nebo ho má minimální.

Na našich akcích propojujeme i lidi, mezi kterými je 85 a více let. I jen pár minut s o mnoho starším nebo naopak mladším člověkem může být důležitý a silný zážitek. Zejména pro někoho, kdo třeba nemá vlastní prarodiče,“ říká Linda Obrtelová, ředitelka, z obecně prospěšné společnosti Mezi námi.

Zapojit se do nich může zdarma každý. Návštěvníci si mohou vyzkoušet rozmanité výtvarné a rukodělné aktivity vhodné pro všechny generace.

text ke stažení zde

 

Jsou s námi