Program Přečti

 

V rámci tohoto programu sjednáváme pro mateřské školy pravidelné návštěvy seniorů, kteří dětem předčítají knihy odpovídající jejich věku. Vždy se snažíme vybrat školku, která je pro čtecí babičku či dědečka blízká, ať již vzdáleností nebo srdcem. Program, který běží od září 2015, se setkal s velkým ohlasem jak ze strany mateřských škol, tak i seniorů.

Senioři se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb a dialogů. Děti při poslechu rozvíjejí svou fantazii a znalost jazyka. Mohou vstřebat od seniorů klid a rozvahu a přiblížit se odlišné generaci. Senioři na oplátku mohou načerpat energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších.

Pokud jste aktivní senior (nebo takového znáte), který má rád děti, zároveň rád čte a je ochoten věnovat jednou týdně 20-30 minut svého času prospěšné činnosti, pak hledáme právě Vás!

Co budeme od Vás požadovat? Kromě dobré nálady a chutě číst také prohlášení o zdravotní způsobilosti a výpis z rejstříku trestů.

Chcete s k nám přidat? Rádi vás přivítáme Mezi námi!

Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na vás!

Ann Strnadová
(
736 234 078, anna.strnadova@mezi-nami.cz) 

nebo nám napište . . .

Jméno a příjmení

Telefon

E-mail

Zpráva

 

Jsou s námi